Zdravie z vody filter deluxe

Výkonné filtrovanie vody v celej vašej domácnosti pomocou unikátnej technológie zachytávania jemných mechanických nečistôt

Filter deluxe - Filtračná vložka FP.PT SLIM LINE Ø66

Filtračná vložka  je  určená na čistenie mechanických častíc pitnej a úžitkovej vody  väčších ako 0,5 mikrónov. Používa sa ako predfilter na ochranu následných filtrov, reverznej osmózy, ultrafiltrácie a ďalších zariadení, ako aj na záverečné čistenie. Účinne čistí vodu od  mechanických nečistôt ako je hrdza, piesok, íl  a podobne. 

Filtračná vložka je vyrobená  z polypropylénového vlákna získaného polypropylénom vyfukovaným z taveniny, metódou vyfukovania z taveniny. Vďaka tejto metóde je účinnosť filtrácie pre častice väčšie ako 0,5 mikróna najmenej 99.8% a tiež účinnejšia a trvácnejšia ako bežné filtračné vložky tlačeného  a navíjaného polypropylénu.

Premenlivá veľkosť pórov vo vrstvách filtra poskytuje zvýšenú kapacitu zachytávania nečistôt a tým aj vysokú kvalitu a dlhú životnosť.

 

„Ak chceme piť a používať čistú vodu, základný filter na jemné mechanické nečistoty je dnes na vstupe do domu nevyhnutnosť. Zachytí to čo voľným okom vo vode nevidíme.“

Prečo filter?

Základom pre každý hlavný vstup vody by mal byť mechanický filter na zachytávanie jemných nečistôt. Je nutný aj pri verejnom vodovode , potrubia ulíc a sieti sú čoraz staršie a je v nich tiež veľa usadenín, tie sa môžu trúsiť a následne sa dostávať do potrubia v dome. Väčšina kalov je totiž rozmerovo medzi 1-5mcr. Dlhodobým hromadeným takéhoto jemného kalu v našom potrubí vzniká po stenách spleť mäkkých usadenín , kde sa tvoria biofilmy a následne uvoľňujú baktérie , ale i postupne tvrdnúce nánosy hrdze či vodného kameňa , ktoré môžu spôsobovať koróziu alebo upchatie potrubia. Odporúčame inštaláciu mechanického filtra s vymeniteľnou vložkou od 1 do 5 mcr. V prípade, že je voda na vstupe príliš kalná odporúčame tzv. dvojičku filtračných nádob, kde bude prvá vložka 10 mcr a druhá 1mcr. V závislosti od kvality vody na vstupe sa dajú filtračné nádoby a vložky kombinovať , ak je to potrebné nádoby môžu byť aj 3 s filtračnými vložkami podľa potreby. Na trhu je dnes veľa filtračných vložiek, ich účinnosť v zachytávaní sa líši a mnohé z nich pri naplnení prepúšťajú kal do vodovodného systému. Naše filtračné vložky zachytávajú vďaka odlišnej technológii výroby a premenlivej veľkosti pórov 99,8 % nečistôt. Čím vieme zabezpečiť skutočne účinnú ochranu.

Pri výbere správnych filtrov a úprav Vám radi poradíme. Venujeme sa každému  zákazníkovi individuálne formou bezplatného poradenstva.

Z tohoto dôvodu nefungujeme ako e-shop.

V prípade záujmu o naše produkty nás prosím kontaktujte  na adrese zdraviezvody@gmail.com alebo telefonicky na +421 940 650 450.