čistenie vodovodného potrubia

“Poväčšine to nie je samotná voda, ktorá je problémová, len sa nachádza v tak zlom prostredí, že k nám prichádza znehodnotená a znečistená. Často krát stačí len vyčistiť a vydezinfikovať vodovodné potrubie a správnou voľbou mechanických filtrov bez nežiaducej chémie zabrániť ďalšiemu znečisteniu potrubia. Voda tak prechádza čistým potrubím až do nášho kohútika.“

Tak ako my ľudia potrebujeme čisté prostredie pre život, tak aj voda potrebuje čisté vodovodné potrubie.

Je nielen veľmi dôležité akú vodu pijete, ale aj v akej vode sa denne umývate, ľudské telo pri sprchovaní dokáže vstrebať dosť vody nato, aby mohlo naše telo prijímať z vody  dôležité živiny a minerály. Preto pred každou zamýšľanou úpravou  zvážte či je potrebné oberať vašu vodu o niektoré  z týchto živín a minerálov v domnení, že takáto voda bude čistejšia. Problém so špinavou vodou sa nevyrieši len úpravou, potrubie je totiž v tomto štádiu už zanesené a žiadna úprava na vstupe ho nevyčistí.   Predtým ako sa rozhodnete pre úpravu vody alebo jej filtráciu je nutné najprv potrubie nechať vyčistiť a vydezinfikovať, v opačnom prípade sa môže stať, že baktérie a usadený kal vo vodovodnom potrubí sa budú do tejto vody bez čistenia a dezinfekcie uvoľňovať aj naďalej.

 

 

Priebeh čistenia

Čistenie vodovodného potrubia prebieha v niekoľkých fázach. Náš pracovník napojí stroj na hlavný prívod vášho vodovodného potrubia, následné stroj nastaví podľa vašich parametrov, zatiaľ čo ďalší pracovník pripraví odberné miesta. Po spustení stroja sa pracovníci starajú o výmenu vody – odberné miesta. V dome sa systém preplachuje po častiach. Počas preplachovania sa musí voda vymeniť najmenej 20-krát. Odberné miesta, ktoré sú k dispozícií otvárame postupne a  kontrolovane. Poradie preplachovania sa určuje podľa zanesenia .

Na pohľad je to jednoduché čistenie avšak naši pracovníci musia celý čas dohliadať na správny tlak vody a vzduchu vo vašom potrubí a iné dôležité skutočnosti. Nezabúdajme totiž, že pracujeme s potrubím , ktoré môže byť poškodené nielen nečistotami zanesením, ale aj koróziou a to môže pri nesprávnom postupe pri čistení spôsobiť havarijný stav, preto je každý náš pracovník špeciálne školený. Ponúkame tiež výmenu ventilov a iných komponentov a rekonštrukciu poškodeného potrubia, v pripade , že je potrebné vymeniť niektorú časť. Stav potrubia , ventilov a ostatných komponentov kontrolujeme už pred čistením, ak je potrebné vymeníme komponenty za nové . Pre čo najdlhšiu životnosť pracujeme len s vysoko kvalitnými materiálmi.

V žiadnom prípade NEODPORÚČAME čistiť vodovodné potrubie chemicky rozpúšťaním a pod. nakoľko to môže natrvalo znehodnotiť vaše vodovodné potrubie, ktorému hrozí čiastočné rozpustenie a následne sa rozpadávanie. Po takomto chemickom zásahu už nieje možné potrubie vyčistiť, nakoľko sa chemickou reakciou začalo droliť aj samotné potrubie. Buďte preto veľmi opatrný pri výbere a podrobne sa informujte o spôsoboch čistenia.

Naša firma čistí vodovodné potrubie bez použitia chemických látok, šetrným strojom , ktorý striedaním vody a vzduchu vytvára vír , ktorý následne obrusuje a rozbíja mäkké aj tvrdšie usadeniny v potrubí tie potom  pod dohľadom našich kvalifikovaných pracovníkov vyplachujeme .

Nemusíte sa báť žiadneho znečistenia vašej domácnosti , alebo upchania vašich vodovodných batérií, pri práci dbáme aj na tieto aspekty , naše postupy sú precízne navrhnuté tak , aby sa pri našej službe nič nezašpinilo ani neznehodnotilo. Po našom odchode sa teda môžete tešiť z vody tečúcej z čistého potrubia, akoby sme tam ani neboli. Až na jeden rozdiel, vaša voda bude tiecť oveľa lepšie a samozrejme vďaka čistému a vydezinfikovanému potrubiu aj chutnejšia a zdravšia.

Pri výbere správnych filtrov a úprav Vám radi poradíme. Venujeme sa každému  zákazníkovi individuálne formou bezplatného poradenstva.

Z tohoto dôvodu nefungujeme ako e-shop.

V prípade záujmu o naše produkty nás prosím kontaktujte  na adrese zdraviezvody@gmail.com alebo telefonicky na +421 940 650 450.